News

Podsumowanie roku 2019

Rok 2019 był dla mnie bez wątpienia przełomowy. To właśnie w jego drugiej połowie porzuciłem poszukiwania kolejnej pracy “zabiurkowej” na rzecz prowadzenia własnego biznesu przy wsparciu środków pozyskanych poprzez Urząd Pracy i po pół roku uważam, że była to najlepsza z możliwych decyzji.

Moja działalność opiera się na wielu aspektach więc trudno byłoby przedstawić wszystkie zadania, które udało mi się przez ten czas zrealizować. Postaram się jednak wymienić te najważniejsze. Zaczynamy!

1. Seria wpisów na blogu o tym jak żyć lepiej.

Ponieważ od kiedy założyłem własną działalność gospodarczą moje życie zmieniło się o 180 stopni, postanowiłem podzielić się z Wami spostrzeżeniami na temat zmian codziennych nawyków, które mogą przynieść wymierne efekty. Tak powstała seria 10 wpisów, w których opisuję co zmieniłem w swoim życiu aby mieć poczucie, że jest ono lepsze. Wszystkie teksty można znaleźć w linkach poniżej.

2. Sztuka

Tworząc biznesplan postanowiłem skupić się na tym, co kocham robić a w wielu aspektach jest to powiązane z różnymi dziedzinami sztuki. Pewnie nie nazwałbym siebie artystą, ale w 2019 roku zagrałem kilka jeśli nie kilkanaście imprez jako DJ / Wodzirej, wykonałem kilka bardzo udanych sesji zdjęciowych oraz nagrałem kilka klipów audio / wideo. Do tego dochodzi codzienna praca z królem instrumentów – organami kościelnymi. Każde kolejne zlecenie było dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem ale także motywacją do dalszego rozwoju.

3. Aspekty biznesowe

Firma AndNow Projekt została stworzona z czterech filarów. Przez ostatnie pół roku udało mi się uruchomić trzy z nich, w tym ostatni w bardzo małym zakresie:

  • Twoje wydarzenie
  • Twoja edukacja
  • Twoja marka

W zasadzie ilość zleceń z filaru Twoje wydarzenie zdominowała rok 2019 a jednocześnie przełożyła się na wymierne zyski. Póki co tylko ona ma w pełni funkcjonującą stronę internetową, którą można znaleźć tutaj.

W ramach Twojej edukacji zrealizowane zostały dwa zadania: nauka śpiewu wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Książkach w ramach projektu “Śpiewaj i graj razem z nami” oraz nauka gry na keyboardzie.

Twoja marka to stworzone kilka nagrań Jony Szmeichel, które można znaleźć na jej kanale na YouTube oraz teledysk dla Gminy Książki z tegorocznych mikołajek.

4. Plany na rok 2020

Mój kalendarz na rok 2020 już teraz zawiera kilka ciekawych wydarzeń w których będę miał przyjemność uczestniczyć jako DJ / Wodzirej w ramach filaru Twoje wydarzenie. Poza tym chciałbym dalej rozwijać pozostałe filary a w szczególności skupić się na Twoim biznesie, w ramach którego nie tylko będę prowadził doradztwo biznesowe, ale także planuję rozwinąć handel surowcami. Szczegóły niebawem.

Duży nacisk chciałbym położyć również na Twoją edukację i być może pozyskać jeszcze jednego lub dwóch uczniów do nauki gry na keyboardzie a także uruchomić dodatkowe szkolenia, w tym z zakresu mądrego i bezpiecznego wykorzystywania komputerów, urządzeń mobilnych i internetu.

Jeśli chodzi o bieżące zlecenia, na przełomie stycznia i lutego powinien pojawić się film z Jasełek, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach.

Życzę sobie i Wam aby rok 2020 był pracowity, ale także przynosił wymierne zyski.

Wszystkiego dobrego!