LifeStyle

Top 10 kroków do dobrego życia cz. 10

I tak doszliśmy do ostatniego kroku, który sprawi że Twoje życie będzie lepsze. Przede wszystkim rób to co kochasz!

Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z poprzednimi tekstami z tej serii, zapraszam Cię do ich odkrycia. Znajdziesz je w linkach poniżej.

10. Rób to co kochasz!

Żyjemy w świecie w którym przerodzenie talentu w pracę na której można dobrze zarabiać jest względnie proste. Wystarczy spojrzeć jak dużą popularnością cieszą się filmy na portalu YouTube tworzone przez pasjonatów, którzy dzięki swojej popularności nie tylko mają środki aby się rozwijać ale także aby godnie żyć. Spójrz na swoje życie i znajdź w nim to co sprawia, że wykonujesz jakąś pracę, ale sprawia Ci to przyjemność. W tym momencie być może pojawi się w Twojej głowie pytanie “Czy jestem na tyle dobry/dobra aby na tym zarabiać?”. Tutaj musisz sobie uświadomić, że jest szansa na to, żeby być najlepszym w danej dziedzinie, ale nigdy nie będzie lepszego momentu niż dokładnie teraz, żeby zacząć zarabiać na swoich zainteresowaniach.

Staraj się podejść do tematu racjonalnie tzn. jeśli dzisiaj pracujesz na etacie, to nie biegnij od razu do szefa z wypowiedzeniem w ręku. Spróbuj dorabiać na swojej pasji po godzinach pracy. Polskie prawo w końcu dorosło do tego, aby nie obciążać zakładaniem działalności osób, które uzupełniają swój budżet. Warunków jest kilka ale najważniejszym z nich jest nie przekroczenie miesięcznego dochodu w wysokości 1125 zł. Więcej o działalności nierejestrowanej można przeczytać tutaj. Jest to dobry sposób na sprawdzenie czy na Twoim pomyśle da się zarabiać. Pamiętaj aby nie poddawać się po pierwszych dwóch miesiącach a walczyć o swoje.

Ja sam potrzebowałem kilkunastu lat aby przerodzić swoje pasje w działalność gospodarczą. Dziś cały czas zdobywam doświadczenie zarówno w fotografii, tworzeniu stron internetowych a przede wszystkim w tym co sprawia mi największą satysfakcję – w prowadzeniu imprez i zabawianiu ludzi. Bardzo ważne jest ciągłe samodoskonalenie się – uczestniczenie w kursach, czytanie książek i kontakt ze społecznością, która dzieli z Tobą podobne zainteresowania.

Ofertę moich usług znajdziesz tutaj. Robię to co kocham, to co daje mi satysfakcję i sprawia, że jestem szczęśliwy. A Ty?

Dziękuję Ci za to, że dotarłeś ze mną aż do końca tej serii. Zapraszam Cię do śledzenia mojego bloga i korzystania z ofert, które Ciebie przygotowałem. Życzę Ci lepszego życia!

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *