LifeStyle

Top 10 kroków do dobrego życia cz. 8

Bardzo dużym problemem współczesnego społeczeństwa jest brak chęci rozwoju. Mimo że nowoczesne technologie dają nam nieograniczony dostęp do wiedzy, bardzo mały odsetek ludzi z niej korzysta. Jeśli już wybieramy jakieś kanały na YouTube lub serwisy informacyjne są one często poświęcone ciekawostkom a nie stricte rozwojowi. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest to, że przy tak dużym zalewie informacji, trzeba poświęcić trochę czasu, aby znaleźć te najbardziej wartościowe i odpowiadające naszym preferencjom. Aby jednak od czegoś zacząć potrzebna jest motywacja. Dzisiaj chciałem się z Tobą podzielić trzema kanałami na YouTube, które sam regularnie oglądam. Są one poświęcone m.in. motywacji, biznesowi a także wierze.

Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z poprzednimi tekstami z tej serii, zapraszam Cię do ich odkrycia. Znajdziesz je w linkach poniżej.

8. Znajdź swoich mentorów

Langusta na Palmie
o. Adam Szustak

Zacznijmy końca, czyli od kanału zajmującego się szeroko pojętą wiarą. Dominikanin, kaznodzieja, człowiek o niesamowitej energii. Ojciec Adam Szustak jest w tym zestawieniu gigantem i nie wyobrażam sobie rozpoczęcia dnia bez obejrzenia jego „Wstawaków”. Potrafi bez końca mówić o Panu Bogu używając przy tym wielu różnych porównań zaczerpniętych ze współczesnej kultury, kinematografii, nauki czy książek. Jednocześnie jego filmy są bardzo motywujące. Często porusza trudne tematy, nawet te niewygodne z punktu widzenia kościoła. Przy tym jest bardzo pozytywnie zakręcony. Ze względu na to, że dużo podróżuje, często w jego filmach można zobaczyć ciekawe miejsca z różnych zakątków świata. W dniu, w którym pisany jest ten tekst przebywa w Kanadzie. Swoją nieograniczoną kreatywność i pomysłowość potwierdził niecałe pół roku temu, przygotowując w ciągu kilku tygodni materiał do codziennej publikacji na YouTube na około trzy miesiące do przodu. Było to spowodowane tym, że wyruszał w pieszą pielgrzymkę do Grobu Pańskiego (ponad 3300 km) i chciał na czas podróży odciąć się m.in. od pracy związanej z mediami a jednocześnie nie chciał zostawić swojej społeczności bez nowego, codziennego contentu.

Nawet jeśli jesteś osobą, która odwiedza kościół tylko w wielkie święta, powinieneś zajrzeć na jego kanał i przekonać się samemu czy ojciec Adam Szustak nie pociągnie Cię do głębszego poznania siebie i Pana Boga.

Wyzwanie90dni® / Akademia Biznesu
Maciej Król

Ten człowiek również jest wulkanem energii, który potrafi zarazić pozytywnym podejściem do życia i biznesu. Mówca motywacyjny z krwi i kości, który większość swojego życia poświęcił tworzeniu kilkunastu firm. Często podkreśla, że nie wszystko zawsze idzie po naszej myśli a miliony nie pojawiają się na kontach znikąd. Nie powinno to jednak nas zrażać a jedynie stanowić motywacje w dalszym dążeniu do sukcesów. Jego sztandarowymi produktami są projekty „Wyzwanie 90 dni” oraz „Akademia biznesu”. Są to szkolenia, które potrafią wywrócić życie do góry nogami w pozytywnym tego określenia znaczeniu. Filmy nagrywa najczęściej w swoim domu w Tajlandii, prezentując bez większego nadęcia, to do czego udało mu się dojść i dzieląc się swoimi doświadczeniami w kwestii rozwoju i finansów.

Adrian Kołodziej

Kanał Adriana jest moim najnowszym odkryciem. Poświęcony jest on szeroko pojętemu biznesowi, jego prowadzeniu, zarządzaniu zasobami ludzkimi i finansami, zarówno firmowymi jak i domowymi. Adrian często podaje bardzo konkretne rozwiązania na rozwój firmy, poszukiwanie nowych klientów i zwiększanie sprzedaży. Sam prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem biznesowym i dzieli się doświadczeniami ze swojej branży pokazując na konkretnych przykładach co można zrobić, aby nie dać się utopić w świecie biznesu.

Bonus – Nick Vujicic

Mimo że jest to zestawienie poświęcone kanałom na YouTube, nie mogłem w nim wymienić człowieka, który swoim podejściem do życia absolutnie odwrócił do góry nogami moje patrzenie na świat. Nick Vujicic – człowiek, który urodził się bez rąk i nóg a mimo to doskonale radzi sobie we współczesnym świecie, tak jakby żadne ograniczenia wynikające z jego niepełnosprawności go nie dotyczyły. Jeśli Nick jest w stanie pływać na desce surfingowej czy grać na perkusji, to człowiek mający pełen zestaw kończyn jest w stanie zrobić wszystko, pod warunkiem, że chce coś osiągnąć. Polecam książkę Nicka „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!” a także krótkometrażowy film „Cyrk motyli”, w którym gra on główną rolę.