LifeStyle Technologie

Czas nie jest pieniądzem. O usługach abonamentowych.

Przeglądając w tym tygodniu portale newsowe, szczególnie te poświęcone nowym technologiom, mogliście trafić na informację o nowej usłudze, która zagościła na naszym rynku a mianowicie Publico24 Newsstand. Jest to serwis, który w ramach comiesięcznej opłaty 19,99 zł daje nam dostęp do wielu gazet wydawanych w Polsce. Wśród tych najpopularniejszych można wymienić chociażby Newsweek, Men’s Health, Glamour, National Geographic Polska. Jest też trochę mniej popularnych tytułów takich jak Claudia, Gala czy nawet Gość Niedzielny. Miłośnicy typowo redakcyjnych artykułów powinni być zachwyceni. Biorąc pod uwagę, że w ramach oferty pierwszy miesiąc jest darmowy i z jednego konta może być zalogowanych jednocześnie do czterech urządzeń, co w praktyce przekłada się na czterech użytkowników, wypada ona bardzo korzystnie w porównaniu z np. Newsweek Plus. W pierwszym odruchu chciałem aktywować subskrypcję, ale…

… czas nie jest pieniądzem.

Znacie te powiedzenie, że czas to pieniądz? Być może było tak jeszcze naście lat temu. Teraz czas ma dużo większą wartość od pieniądza, szczególnie ten wolny o który zabijają się wszyscy, którzy chcą nam coś sprzedać. Netflix z całą bandą usług strumieniujących filmy i seriale, Spotify i jego konkurencja, YouTube czy właśnie wspomniane wyżej Publico24. Bardzo dobrze, że takie usługi się mnożą, niestety żadna z nich nie oferuje najważniejszego tj. wyłączenia wszystkich zegarów na świecie na czas korzystania z nich. Doba ma 24 godziny i nie jesteśmy w stanie tego zmienić. O ile wykupienie karnetu na siłownię przyniesie nam jakąś korzyść o tyle poświęcenie kilkunastu godzin na obejrzenie kolejnego serialu na Netfliksie, poza ewentualnym poszerzeniem naszych horyzontów, nie da nam nic. Trzeba się zastanowić też co w zamian poświęcamy. Wszystko wydaje się być w porządku, jeśli jest to czas spędzony w podróży pociągiem czy w kolejce do lekarza. Nie mniej jednak są to często długie godziny, które moglibyśmy spędzić z rodziną czy też na rozwoju swoich umiejętności, zarabianiu pieniędzy, planowaniu swojej przyszłości.

Codziennie stajesz przed wyborem co skradnie Twój wolny czas. Staraj się wybierać tak, aby były to rzeczy wartościowe, rozwijające lub po prostu takie, które przyniosą Ci dużo pieniędzy na koncie. A gdy stwierdzisz, że przyszedł czas na odpoczynek, przekalkuluj czy bardziej Ci się opłaca mieć wykupiony abonament na Netflixie, czy może skoczyć raz w miesiącu do kina.

A Wy jakie macie wykupione abonamenty gwarantujące Wam zapełnienie Waszego wolnego czasu?

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *